Aktualności ˇ Galeria zdjęć ˇ Forum ˇ Linki ˇ Szukaj ˇ Kontakt ˇ Klub Przedszkolaka
BIP
O szkole


Z kart historii

Dokumenty szkoły
Statut szkoły
Program wychowawczo-profilaktyczny
Kadra pedagogiczna
Plan lekcji
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 310
Najnowszy Użytkownik: pnsdhziebw
Rada Rodziców
Rok szkolny 2017/2018
Samorząd Uczniowski
Rok szkolny 2017/2018
Plan pracy Samorządu Uczniowskiego
Szkolne Koło SKO
Biblioteka szkolna
Lektury dla klas I-III
Lektury dla klas IV-VI
Bilblioteka zaprasza
Czytelnictwo w I semestrze
Aktywny czytelnik
Pasowanie na czytelnika
Uczniowski Klub Sportowy "Grom"
Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym
Masowe Biegi Przełajowe o Mistrzostwo Powiatu Iławskiego
Gminny Turniej Tenisa Stolowego o Puchar TVP
Drużynowe Mistrzostwa Rejonu w Tenisie Stołowym
Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Ilawskiego w Tenisie Stołowym
Mistrzostwa Gminy Susz w Tenisie Stołowym
Szkolna Liga Tenisa Stołowego
facebook
Ostatni dzwonek w roku szkolnym 2017-2018

Dnia 22 czerwca zabrzmiał ostatni dzwonek w roku szkolnym 2017/2018. Tym razem zapraszał uczniów i rodziców na uroczysty apel, który rozpoczęto od odśpiewania hymnu państwowego (nie szkolnego, z uwagi na fakt, że w tym roku obchodzimy 100-tną rocznicę odzyskania niepodległości Polski). Na apelu dominowały gratulacje, podziękowania i słowa uznania. Po krótkim powitaniu pani dyrektor Elżbieta Gierszewska wręczała nagrody książkowe uczniom, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce w poszczególnych klasach.


Zakończenie roku 2017/2018 u przedszkolaków

Kolejna grupa 6-latków pożegnała się z przedszkolem, aby już od września zostać uczniami klasy pierwszej. Z tej okazji przedszkolaki z pomocą swojej wychowawczyni  pani Bernadety Bielak, przygotowały program artystyczny. Występy dzieci, podziwiali obecni rodzice oraz wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły.

 

Wycieczka rowerowa klasy VI

Wycieczka rowerowa do Susza

Uczniowie uczestniczący w zajęciach z eksperymentowania (gr.3)  realizując zadania dotyczące wody w naszej gminie, wybrali się na wycieczkę rowerową po okolicy. W czasie jazdy rowerami obserwowano położenie i zasięg zbiorników i cieków wodnych oraz pobierano próbki wody w celu zbadania jej czystości.

Koncert „Ocalić od zapomnienia – Wojciech Młynarski”

Już po raz trzeci mieliśmy okazję uczestniczyć w koncercie piosenki „Ocalić od zapomnienia”. Tym razem jego główna organizatorka pani Bernadeta Bielak wraz z  uczniami oraz zaproszonymi gośćmi chciała abyśmy ocalili od zapomnienia twórczość pana Wojciecha Młynarskiego – poety, satyryka kabaretowego, dramaturga, scenarzysty, librecisty, tłumacza, autora ponad 2000 tekstów piosenek, kompozytora i reżysera teatralnego.


 

Szkolny Zestaw Programów Nauczania i Podręczników

Dzień Dziecka 2018

Po raz drugi szkolne obchody Dnia Dziecka organizowane były wspólnie z Radą Sołecką. Zajęcia szkolne to głównie rozgrywki sportowe i konkurencje sprawnościowe. Rada Rodziców zaprosiła dzieci na szereg wspaniałych zabaw przy wykorzystaniu min. ogromnego dmuchanego zamku,  tablicy strzelniczej i trampoliny.


 

Piknik piątoklasistów

 20 maja klasa piąta  odpoczywała od szklonych obowiązków i udała się na piknik nad jezioro w Jakubowie. Zanim  brać uczniowska dotarła do celu wyprawy, odwiedziła gospodarstwo Pana Marka Grodnickiego, jedyne w naszej miejscowości, które dzięki zainstalowaniu solarów pozyskuje energię słoneczną. Nieoczekiwanie odwiedziny w gospodarstwie okazały się także niezwykłą lekcją historii, pokazały, że można łączyć nowoczesność z tradycją.


 

PROGRAM ,, MAMO, TATO, WOLĘ WODĘ”

 Cel programu „Mamo, tato, wolę wodę!” skupia się na edukowaniu dzieci w zakresie pozytywnego wpływuwody na organizm człowieka i jej znaczenia dla całego środowiska. W tej edycji kontynuowano tematy proekologiczne. Przekazano dzieciom m.in. wiedzę dotyczącą znaczenia drzew dlaczłowieka, zachęcaliśmy do ich wspólnego sadzenia oraz poruszaliśmy tematy  recyklingu opakowań PET.Ponownie towarzyszyli  nam wodni super bohaterowie. Dzieci uczestniczące w zajęciach poznały kolejne przygody swoich rówieśników – Zosi i Krzysia, którzy wraz ze Zdrojkiem dzieliły się cenną wiedzą na temat wody i jej roli w życiu człowieka oraz wyruszyły w podróż pełną przygód, podczas której zaprosiłyswoich przyjaciół na wielkie Święto Wody i Zdrojka. Pragnąc zapewnić uczestnikom programu jak najlepsze rozwiązania, korzystaliśmy z autorskiej aplikacji na telefonie.Jej bohaterem jest interaktywny Zdrojek, który opowiadał historie, zadawał zagadki i reagował na odpowiedzioraz przypominał o piciu wody. Dzięki niej, dzieci  inspirowały się, bawiły i uczyły.


 

Wycieczka do parku linowego w Malborku

 

Dnia 06.06.2018 roku  dzieci z grup przedszkolnych, klasy I i III , wybrały się na wycieczkę do Jumpy Parku linowego w Malborku. W obecności instruktorów, wychowawców i rodziców,  brały udział w sportowo - rekreacyjnych zajęciach, takich jak: ,,Trasa Madagaskar'',,, Mały Agent", ,,Dmuchany Zamek", ,,Krecik", ,,Mała rolka zjazdowa"   zjeżdżalniach, oraz wielu innych zabawach ruchowych. Wycieczka ta, była ostatnim punktem inicjatywy edukacyjnej ,,Maj - miesiącem zdrowia". Dzieciom bardzo podobały się, zajęcia i mimo przedłużonego już pobytu, nie chciały wracać do domu. Warto wiec będzie powtórzyć taki wyjazd. W zajęciach uczestniczyło 29 dzieci. Organizatorami  wycieczki byli: p.  E. Miązek, p. B. Bielak, p. W. Majewski oraz wspaniali rodzice.

 

 

Maj - miesiącem zdrowia

 

Zdrowie jest nieodłącznym warunkiem osiągnięć szkolnych, i dobrej jakości życia  ludzi, a edukacja zdrowotna jest podstawowym prawem każdego człowieka. Przekazując dzieciom wiedzę o zdrowiu, kształtując umiejętności i postawy sprzyjające zdrowiu, możemy ułatwić im zdrowy styl życia i pracy a tym samym poprawić zdrowie społeczeństwa. Promocja zdrowia to jedno z zadań szkoły, obejmujące całą społeczność szkolną.


 

Strona 1 z 43 1 2 3 4 > >>
Kontakt
Nasz adres:
Szkoła Podstawowa
w Lubnowych
14-240 Susz
Tel: 55 278 61 26
splubnowy@vp.pl

Imieniny
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl